Brak nazajutrz

Dostępność: duża ilość
Cena: 34,00 zł 34.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Opowiadanie Dominique'a Vivanta, barona Denona (1747-1825) to kwintesencja osiemnastowiecznej obyczajowości światowej i ówczesnej literatury libertyńskiej. Odnaleźć w nim można niemal wszystkie elementy, które składały się w XVIII wieku na wyrafinowaną sztukę uwodzenia. Dzięki temu, że w "Braku nazajutrz" ukazany został proces libertyńskiej inicjacji, współczesny czytelnik poznaje ową sztukę w tym samym czasie, co jego osiemnastowieczny bohater. 

Niniejsze wydanie opatrzone zostało esejem Gabrieli Juranek "«Brak nazajutrz» między realizmem światowych obyczajów a utopią libertynizmu" oraz szkicem historycznym na temat życia Vivanta Denona autorstwa Anatole'a France'a. 

"Kochałem szalenie hrabinę de ***. Miałem dwadzieścia lat i byłem naiwny. Zdradziła mnie, wpadłem w gniew, zostawiła mnie. Byłem naiwny, wpadłem w rozpacz. Miałem dwadzieścia lat, ona mi wybaczyła. I jako że miałem dwadzieścia lat, jako że byłem naiwny, ciągle zdradzony, ale już nie opuszczony, uważałem się za najszczęśliwszego kochanka, a więc i za najszczęśliwszego z ludzi.

Dodatkowe informacje:

ISBN 978-83-960822-0-6

Oryginalny tytuł: "Point de lendemain"

Rok wydania oryginału: 1777 

Rok naszego wydania: 2021

Okładka: miękka

Liczba stron: 102

Wymiary: 125x195 mm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl