"Cabinet des Modes", 15 listopada 1785 (e-book)

Dostępność: duża ilość
Cena: 9,00 zł 9.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Czy modnemu mężczyźnie wypada nosić pończochy w fioletowo-zielone paski? Czy modna kobieta może nosić zimą suknię z muślinu? Czy żakiet typu caraco będzie dobrym wyborem na odbywający się w Paryżu bal?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zamożni mieszkańcy osiemnastowiecznego Paryża mogli odnaleźć w czasopismach modowych, które na rynku prasy po raz pierwszy pojawiły się właśnie we Francji w roku 1768. Czasopisma te szybko stały się najważniejszym źródłem wiedzy o nowych ubiorach nie tylko dla samych Francuzów, ale też dla mieszkańców innych krajów Europy, w sposób znaczący przyczyniając się do ugruntowania sławy Paryża jako "stolicy mody".

Dziś czasopisma te stanowią z kolei nieocenione źródło wiedzy nie tylko o modzie w osiemnastowiecznej Francji: nie tylko o tym, co się nosiło, ale też w jaki sposób było to postrzegane. Jako pierwsi na polskim rynku wydawniczym oferujemy je w tłumaczeniu na język polski. 

Dodatkowe informacje:

Oryginalny tytuł: „Cabinet des Modes, ou les Modes Nouvelles, décrites d'une manière claire & précise, & représentées par des Planches en Taille-douce, enluminées”

Data wydania oryginału: 15 listopada 1785 

Rodzaje ubiorów, fryzur i dodatków omówionych w numerze (m.in.): frak, fryzura à la Conseillère, gilet, kolczyki anneaux branlans, kolczyki plaquette, suknia fourreau. 

Przekład: Gabriela Juranek 

Rok wydania: 2021

Format: PDF

Liczba stron: 21

Liczba ilustracji: 2 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl